Хотел Краљеви Чардаци СПА 4*

https://kraljevicardaci.com

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

ПериодСменаСоба
1/2 , 1/2+1
Соба
1/1
Апартмани
1/2+2, 1/2+3, 1/2+4
27.11-11.12.2022Нед/Нед536864
11.12-25.12.2022Нед/Нед607770
11.12-25.12.2022Нед/Чет8210895
25.12-05.01.2023Помалку од 7 ноќи99129116
05.01-15.01.2023
Aкција 6+1
Чет/Нед739586
15.01-22.01.2023
Акција 5+2
Нед/Нед739586
22.01-05.02.2023
Free Ski Pass
Нед/Нед739586
05.02-12.02.2023
Детска Недела
Нед/Нед658282
12.02-19.02.2023
Aкција 6+1
Нед/Нед739586
19.02-05.03.2023Нед/Нед607770
05.03-02.04.2023Нед/Нед536864

Акција
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

 

Детска Недела:

-ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

-30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

 

Напомена:

Акците се валидни за термини означени во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

 

Во цената е вклучено:

-Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)

-Неограничено користење наSpa&Wellnessцентар кој се простира на 1.500m²:
– Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи

-Финска Сауна
-Био Сауна (руска бања)
-Арома Бања (турска бања)
-Хамам

-Солено-ледена соба
-Kneipp базен
-Тапидариум

-Неогреаничено користење на Фитнес Центар
– Неограничено користење на сали за Пинг-Понг

-Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

-Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m) (сместен во самиот ски центар на Копаоник)

-Baby Cot (задолжителна претходна најава)

-Детско катче во присуство на родител
-Wi-Fi низ цел хотел

-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

 

Детски SPA CENTAR:
-МИНИ АКВА ПАРК
-Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
-Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

 

Хотел Kraljevi Čardaciе носител на Велнеснаграда како еден од најдобрите Спа  хотели во Р.Србија.

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодишна вечераќе биде дополнително објавена
– Подземна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)

 

Услови:
-Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

-Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

-Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

-Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

– Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

– Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

-Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст

-Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

-Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

 

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

– 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

 

Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба:

Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај или две одвоени легла,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:

Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Aпартман за 4 лица 1/2+2:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

Aпартман за 5 лица 1/2+3:

Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон

Празнични Патувања

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130