Апартмани „Јован“

Апартмани „Јован“ се лоцирани (до хотел „Гарни МБ“) во центарот на Будва, оддалечен околу 350 метри од море или 50 метри од комплексот Словенска плажа. До стариот град има 700-800 метри.

Категоризирани со 4 ѕвезди, модерно опремени, удобни, со високо квалитетен ентериер и хотелска услуга во поглед на чистење и менување на постелнина, пешкири овозможуваат одличен одмор.   

Опис на апартманите:

 • Тип 041. Дневна соба во која има тросед и во истата се наоѓа кујната, ТВ, клима уред, спална соба со два одвоени кревета, тоалет, фен, безжичен интернет и тераса
 • Тип 062. Дневна соба во која има тросед и во истата се наоѓа кујната, ТВ, клима уред, спална соба со два одвоени кревета и спална со француски кревет, тоалет, фен, безжичен интернет и две тераси

Термин на патувањетоНоќевање1/3+1 тип (041)
цена по лице со превоз,минимум 3 лица во апартман
1/4 +2 тип (062)
цена по лице со превоз,минимум 4 лица во апартман
06.06-13.06
7125120
13.06-20.067125120
20.06-29.069
165155
29.06-08.079175
165
08.07-17.079195185
17.07-26.079220210
26.07-04.089230220
04.08-13.089230220
13.08-22.089215205
22.08-31.089190180

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

 • Петто возрасно лице или прво дете до 12 години во апартман тип 062 плаќа 50% од цената во табелата.
 • Второ дете до 12 години во апартман тип 062 плаќа 25% од цената во табелите.
 • Дете до 12 години во апартман тип 041 плаќа 25% од цената во табелите.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Цените во табелите се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.
 • Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на bbbustours.mk.
 • За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно,задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот.
 • Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.
 • Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција во хотелот“Garni Hotel MB”и чини 1 еврo по лице на ден.Со плаќањето добивате картон за престој кој е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман.
 • Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши  исклучиво во денарска противредност по курс  1 евро (62 мкд).
 • За ова патување важат Општите услови за Патување на СКТМ и Т.А Игуана травел.

Празнични Патувања

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130