Aparthotel & Spa Zoned 4*

https://zonedkopaonik.com

Цените се изразени по лице на ден на база Појадок и Вечера од минимум 7 ноќи смена недела / недела
За пократок престој на барање со доплата од +20% на цените!

ТерминиStudio
(1/1 1/2+1)
Studio Lux
(1/1, 1/2+1)
Apartment
(1/2+2, 1/2+3)
Superior Apartment (1/2+2, 1/2+3Royal Suite
(1/4+2)
01.12-11.12.202240€46€55€61€385€
11.12-18.12.202243€50€58€64€385€
18.12-25.12.2022
*Детска недела
65€78€82€89€415€
25.12-01.01.202389€104€117€130€660€
01.01-08.01.2023
08.01-15.01.2023
15.01-22.01.2023
*Детска недела
65€78€82€89€495€
22.01-29.01.202363€74€78€84€460€
29.01-05.20.2323
*Детска недела
65€78€82€99€495€
05.02-17.02.202375€87€91€102€600€
17.02-26.02.2023
26.02-05.03.2023
56€65€75€83€460
05.03-12.03.202352€55€66€73€385€
12.03-09.04.202343€49€58€65€330€

Термин 12.03-09.04 услуга е Ноќевање со појадок
Цената за Royal Suites се однесува по апартман за маx 6 лица со вклучен Полупансион

Детска Недела:
2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
Термни на Детска недела се означени во табелата за минимум престој од 5 ноќи

 

Во цената е вклучено:
– Полупансион (појадок и вечера)
-Неограничено користење на Спа центар (задолжителна претходна резервација)
– Користење на Ски Гардеробер (лоцирана во центар на Копаоник)
– Трансфер хотел-ски центар-хотел неколлу пати на денот (во склоп на работно време на ски центарот)
– Фитнес Центар
– Детско Катче
– Baby Cot (со претходна резервација)
– Wi-Fi низ цел хотел
-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет- резервација не се дозволува)
– Сеф во Соба

Во цената не е вклучено:
– Туристичка така 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (доплата се врши во агенција)

Услови за деца:
– Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
– Прво дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 40% од цените во табелата
-Второ и Трето дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 30% од цените во табелата
-Трето возрасно лице 30% попуст
-Четворто и Петто лице плаќаат по 30% од цените во табелата
– За користење на Single Room цените се зголемуваат за 30% од табелата (важи за Studio / StudioLux)
– Доплата за домашно милениче до 6 kg со доплата 20€ (задолжителна претходна резервација) на барање!

Политика за откажување:
– Секој гостин е должен во писмена форма ја да откаже или промени својата резервација
– Доколку гостинот не се појави на резервираниот термин, резервацијата ке биде наплатена 100%
– Доколку гостинот си замине порано од резервираниот термин, средствата ке бидат задржани во целост

 

Рокови за откажување на резервација:

  • до 14 дена пред почетокот на аранжманот БЕЗ ПЕНАЛИ
  • 10-5 дена пред почетокот на аранжманот 30% од вкупната сума на аранманот
  • 5-3 дена пред почетокот на аранжманот 60% од вкупната сума на аранжманот
  • 3-0 дена пред почетокот на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

 

Ковид политика:

  • Oтказ на резервација дозволен 10 дена пред Chen In без пенали, 10-3 дена пред Chek In можност за промена на терминво склоп на слобнодни места и цени; 3-0 пред Chek In се наплаќа 80% од вредноста на аранжманот;

Опис на сместување:
Apart & Spa Zoned 4* – се состои од две крила Zoned 1 и Zoned 2 двата објекта се поврзани со топла врска.
Zoned 1– има вкупно 96 собиво овој објект се сместени: А’la Carte ресторан, LobyBar,рецепција,главен ресторан,игротека,ВИП спа центар.Од сместувачки капацитети тука се сместени Студио и Апартман.
Zoned 2–се отвара на 01.12.2021 вкупно 84 соби (Lux Studio, Superior Aparment, Family Deluxe Apartment) во овој објект е сместен новиот Спа Центар.

Studio 2+1 (max 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m²,опремени се со  кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 1.

Lux Studio 2+1 (maх 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m² потполно нови со нов мебел,опремени се со  кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 2.

Aparment 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Дневна соба со гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Сите соби се опремени со: кујна, купатило LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 1.

Superior Apartman 2+2 или 2+3 (max 5 лица)се состои од 2 простории околу 40 m². Апартманите се изградени 2021 години и се со нов модерен ентериер. Дневна соба со аголна гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Супериор апартмани имат балкон.Сите соби се опремени со: кујна, купатило2 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Family Deluxe Apartman (max 6 лица) луксузно опремен апартман се состои од 3 простории. Две спални соби + дневна соба со аголна гарнитура на развлекувањеи комплетно опремена кујна. Сите соби се опремени со: комплетно опремена кујна, купатило 3 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Royal Suite (max 6 лица) најлускузниот тип на соби во склоп на понудата на Zoned Hotel & Spa, апартманот се простира на 140 m², спална соба со брачен кревет + уште 1 спална соба на кат (брачен кревет), дневна соба со гарнитура, комплетно опремена кујна, две купатила (туш, фен, сауна, џакузи,) LCD TV во секоја соба, телефон, сеф, Wi-Fi апартамот се наоѓа во Zoned 1.

Празнични Патувања

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130