Хотел Путник 4*

https://hotelputnik.com

10% попуст за уплата до 31.10.2022 (минимум 7 ноќи)

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Периот Standart RoomStandart RoomFamily RoomApartmentSuperior RoomSuperior RoomFamily Superior Room
Вид на соба1/11/2
1/3
1/3
1/4
Минимум 4 лица1/11/21/3
1/4
01.12-22.12120808896156104104
23.12-28.1214395105114186124124
29.12-02.01240160176192312208208
03.01-22.01173115127138225150150
23.01-11.02150100110120195130130
12.02-12.03180120132144234156156
13.03-18.03150100110120195130130
19.03-04.04120808896156104104

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација, oстаток на 14 дена пред Chek In

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Фитнес Центар
-Трансфер на релација хотел – центар-хотел (распоред истакнат на рецепција)
– Свечена новогодишна вечера на 31.12.2022
– Свечена божиќна вечера на 25.12 / 07.01

Во цената не е вклучено:
– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Условизаоткажување и променанатермин:
– Секојгостин е долженвописменаформадајаоткажеилипроменисвојатарезервација.

пенали

-Роковизаоткажувањенарезервација:

– До 45 денапредпочетокнааранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

– 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Празнични Патувања

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130