Хотел Хот Спрингс СПА 4*

ХОТЕЛ HOT SPRINGS & SPA 4*  се наоѓа во месноста Бански пат во близина на селото Бања, помеѓу три планини Рила, Пирин и Родопите, сосема близу до Банско на само 5 минути возење.

Се наоѓа на површина од околу 13 декари со минерална вода чии својства се познати со милениуми. Во хотелот се користи минерална вода од изворот.

Елегантен комплекс дизајниран во алпски стил.  Хотелот располага со  Ексузивен СПА центар со топла минерална вода која извира со температура од  околу 56 степени и е со докажано лековити својствa.

Линк до хотелот: https://hotsprings-spa.com/bg/

Денови на престојДвокреветна соба
комфорт
Двокреветна соба
егзекутив (2+1)
2 ноќевања на база полупансион
(од петок до недела)
182€193€
3 ноќевања на база полупансион
(од четврток до недела)
262€280€

Цени валидни за период на престој до   23.12.22

Дадените цени се по лице за 2 или 3 ноќевања на база полупансион зависно од типот на соба

 

Во дадената цена е вклучено:

  • Појадок и вечера
  • Користење на СПА центар внатрешни и надворешни базени со минерална вода
  • Сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба
  • Тепидариум, лакониум, фитнес
  • Интернет, паркинг

Дете до 5.99 години на дополнително легло бесплатно

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130