bansko

Хотел „Свети Никола“

Викенди во март

(11.3-13.3 и 18.3-20.3.2022)

www.hotelsvetinikola.com

• 1 ден : Скопје-Сандански
Состанок на групата пред агенција Кондор бр.1 во 06;30 ч. Поаѓање во 07;00 ч. Попатен одмор за кафе во
ресторан “Лебед”, царински формалности. Влез во Бугарија на граничен премин Ново село… По пристигнувањето
сместување во хотел Свети Никола 3*.
Слободно време, можност за релаксација во СПА центарот на хотелот… . Ноќевање.
• 2 ден : Сандански
Појадок. Слободен ден, прошетка до центарот на градот, многуте продавници или релаксација во СПА центарот
на хотелот. Вечерта во договор со придружникот на групата можност за вечера со музика во хотелскиот
ресторан(факултативно), Ноќевање.
• 3 ден : Сандански-Мелник-Скопје
Појадок. Слободно време до 12;00 ч. (СПА центар ) Заминување од хотелот во 12;30 ч (локално време)
Заминување за Мелник. (најмалиот град на Балканот со 174 жители). По пристигнувањето посета на; центарот,
Кордополовата куќа, винарската визба…. факулативно ручек во ресторан Деспотслав.
Заминување од Мелник за Македонија, царински формалности, попатни одмори. Пристигнување во Скопје во
вечерните часови.

Цена по лице: 5.520 денари (89€)

Во цената на аранжманот е вклучено:
√ Превоз на наведената релација со туристички автобус
√ 2 ноќевања со појадок (шведска маса) во хотел СВЕТИ НИКОЛА 3*
√ Користење на затворен базен со минерална вода, џакузи, римска бања, фитнес
√ Интернет, туристичка такса
√ Посета на Мелник
√ Придружник на групата од агенцијата√ Организација

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Факултативна вечера со музика  20€
– Патничко осигурување

 

 

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130