bansko

Хотел „Регнум“

Локација : 400 м од жичарницата

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз.

 

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 | 25% попуст за резервација и уплата до 29.10.2020
18% попуст за резервација и уплата до 23.11.2020
БОНУСИ : 7=6, 14=12  валидни резервации направени после 24.11.2020 (не важи за период на престој 27.12-02.01.2021)

Цените се за соба за 1 ноќевање на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-02.01.202121.12-26.12.2020
03.01-09.01.2021
10.01-28.02.202101.12-20.12.2020
01.03-17.04.2021
Минимален престој :5 ноќевања3 ноќевања3 ноќевања3 ноќевања
Едноспален апартман – стандард2+0225189152129
Едноспален апартман – делукс2+2239199163140
Двоспален апартман – стандард4+1413321248215
Прво дете од 0-9.99 год. на доп.леглоБесплатно
Второ дете од 0-9.99 год. на доп.легло32232117
Доплата за возрасен на доп.легло38474032

Доплата за апартман со поглед на планина   –   6€ за апартман на ден
Доплата за апартман со балкон   –  10€ за апартман за целиот престој
Доплата за апартман со функционална кујна (за готвење)   –   10€ за апартман на ден

Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.

Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 8€, дете 3-9.99 год.- 4€

 

Дополнителни услови : 

  • Доплата за  вечера : возрасен – 10€, дете – 5€
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130