Хотел Озон 3*

http://www.hotelozon.rs

Хотел,,Ozon” 3* е удобен хотел сместен во центарот наБрзече, на само 350 метри од Гондолата Брзече-Мали Караман која ве води директно на ски патеките на Копаоник.

Категоризиран како хотел со 3 ѕвезди, “Ozon” им нуди на своите гости идеален одмор, на идеална локација за идеална цена. Локацијата на хотелот е одлично позиционирана во туристичкото место Брзече кое се наоѓа на надморска височина од 1100 метри, на 18 километри од ски центарот Копаоник и во непосредна близина на гондолата која директно го поврзува со Копаоник, комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален зимски одмор во сместувачки капацитет и соврвен квалитет. Со акцентна срдечност, удобност, хигиена и квалитет, персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите.Во рамките на хотелот има ресторан и кафе-бар, интернет, паркинг со видео надзор, ски гардеробер,фитнес центар со сауна, џакузи-базен, теретана. Нашата агенција располага со следниве типови на соби:

 • Двокреветни соби со два одвоени кревети
 • Двокреветни соби со француски (брачен) кревет
 • Трокреветни соби со три единечни кревети
 • Четирикреветни апартмани со еден брачен кревет во едната соба  и дневна соба со софа на развлекување
 • Петтокреветни поткровни соби со брачен кревет и три одвоени легла
 • Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер,ТВ, бесплатен wi-fi и тераса (дел од собите).

Појадокот и вечерата во хотелот се на база на шведска маса.
Цените се во евра по соба за полупансион (доручек и вечера)

ТерминУслуга1/21/31/2+21/5
06.01-11.01.22
11.01.-16.01.22
16.01.-21.01.22
5 H/B470635752940
21.01.-26.01.22
26.01.-31.01.22
31.01.-05.02.22
05.02.-10.02.22
5 H/B435587696870
10.02.-15.02.22
15.02.-20.02.22
5 H/B480648768960
20.02.-25.02.22
25.02.-02.03.22
5H/B435587696870
02.03-06.034 H/B348470557696

Напомена: Во 1/4 Апп 4то лице максимум 12 години возраст; Во 1/5 Апп 4то и 5то лице максимум 12 години возраст;

 • Цените во табелите се дадени по соба за 4/5 полупансиони (доручек и вечера)
 • Туристичка такса 1€ по лице на ден ( се плаќа во хотел); Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС
 • Автобуски превоз се доплаќа 40 евра по лице повратен билет.
 • Автобускиот превоз се врши со високотуристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на bbbustours.mk.
 • За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно, задолжително носењена маска која ке ги покрива устата и носот.
 • Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.
 • Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.
 • Цените во табелите се дадени во евра, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс  1 евро (61.8мкд).
 • За ова патување важат Општите услови за Патување на СКТМ и Т.А Игуана Травел

Празнични Патувања

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130