bansko

Хотел Катарино Спа 4*

www.hotelkatarino.com


Хотелот е лоциран на 12км од Банско во околината на Разлог, се наоѓа меѓу убавата природна средина на апсолутно недопрената шума.Хотел Катарино и модерниот СПА центар ќе Ви понудат топла атмосфера,богато мени,релаксација,безброј забави и можност за авантури на отворено.

Капацитет– 136 двокреветни соби сите соби се со приватна бања, WC, радио, сателитска ТВ, минибар, фен,џуниор суит(оделна спална соба,мини дневна со кујна, тераса, камин,)двокреветни лукс соби(со балкон),вила вихрен(две спални соби,дневна со кујна,камин,тераса) и вила тодорка(една спална соба,кујна,камин,тераса)

Хотелска содржина-SPA-центар,отворен и затворен базен,Фитнес сала,две тениски игралишта со димензии 76 метри / 16 м,интернет сала,фризерски салон,конференциски сали,ресторан со камин, скара, тераса со поглед на Пирин, музика во живо секоја вечер.
Механа “Клуб 840” со камин, скара, летна градина, лоби бар

Термини01.12-22.12.2021
06.03-21.04.2022
23.12-28.12.202129.12-02.01.202203.01-09.01.202210.01-05.03.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ЗА 2 ЛИЦА
ПОЛУПАНСИОН
Двокреветна соба 2+1102€150€189€118€110€
Двокреветна соба со балкон 2+1123€179€223€143€132€
Едноспален апартман 2+2142€206€260€163€152€
Едноспален апартман делукс 2+2162€237€299€187€175€
Вила Вихрен 4+1246€359€453€285€265€

Туристичка такса по лице по престој – 5,00 еур,  дете од  2-12,99 – 50%

  • Деца од 0-5.99год на дополнителн легло бесплатно
  • Прво дете од 6 до 13.99год на дополнително легло 50% попуст
  • Второ дете од 7 до 13.99год на дополнително легло во апартман- бесплатно
  • Возрасен на дополнително легло 30% попуст од редовната сума

 

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130