bansko

Хотел „Гарден“

ПОЛОЖБА:
Хотел Гарден е прекрасен семеен хотел сместен веднаш покрај морето во крајбрежниот град Радхиме, Албанија. Хотелската градина нуди спокоен и тивок рај за релаксација на прекрасното албанско крајбрежје помеѓу Јадранското и Јонското море.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со климатизирани апартмани со балкон и поглед на море. Достапен е бесплатен Wi-Fi пристап. Собите се опремени со  кабловска телевизија бесплатен Wi-Fi пристап, фрижидер и приватни бањи со туш кабини.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на BBсервис ( вклучен доручек ), HB сервис ( вклучен доручек и вечера ), FB сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Хотелот нуди услуга – секојдневно чистење на собите, паркинг и бесплатно користење на чадори за сонце.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со двокреветни, трокреветни, суит и фамилијарни соби. Сите соби се климатизирани и располагаат со сопствено купатило со туш и крпи. Собите се опремени со бесплатен Wi-Fi, кабловска телевизија, фрижидер и сеф.

ПЛАЖА:
Хотелот располага со приватна плажа со лежалки и чадори за сонце.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Локацијата на хотелот овозможува користење на различни активности, вклучувајќи пинг-понг и риболов. Детско игралиште е исто така достапно. Градот Валона со траектско пристаниште е на растојание од 11 км.

Цена по соба на ден1.6 - 30.6.20221.7 - 14.7.202215.7 - 28.8.202229.8 - 15.9.2022
1/2 соба48604748
1/3 соба59708459
1/4 фамилијарна67799667
1/4 апартман889613288
1/5 апартман9910914099
1/6 апартман109119151109

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА ДЕН во ЕВРА ( 1 евро = 62 денари) 

 

НАПОМЕНИ и ДОПЛАТИ 

  • +15€ Полупансион по лице на ден 
  • +27€ Полн пансион по лице на ден
  • Бесплатно дополнително креветче (дете од 0-2 години), од 4-12 години се доплаќа 50% помалку за оброци.

За резервација е потребна уплата од  30% од цената Потврда на резервацијата се добива во рок од  24 часа.  

Целосна уплата на аранжманот е 7 дена пред поаѓање. 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ :

  • Возрасен  50 евра/ Деца до 12 години 40 евра / Деца од 0-3 годни (без седиште)  не плаќаат превоз 

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130