bansko

Хотел „Мурите Клуб“

www.murite.bg

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг – понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава
DELUXE се во главна зграда, а DBL и APP STANDARD се во споредна зграда (без топла врска).

15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2021 | 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2021

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-22.12.2021 и 16.01-27.01.2021 и 07.02-10.04.2022

*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено
*Бонусите и попуистите за рана резервација се комибинираат за периодите од ПРВАТА и ЧЕТВРТАТА колона

Цените се по лице за 1 ноќевање на база полупансион 01.12-22.12.2021
26.12-28.12.2021
06.03-10.04.2022
23.12-25.12.2021
03.01-15.01.2022
28.01-06.02.2022
29.12-02.01.202216.01-27.01.2022
07.02-05.03.2022
Двокреветна соба - АЗАЛИА2+029€39€56€37€
Еднокреветна соба - АЗАЛИА1+044€60€84€56€
Едноспален апартман - АЗАЛИА2+235€45€62€42€
Двоспален апартман - АЗАЛИА4+229€39€56€37€
Троспален апартман - АЗАЛИА6+229€39€56€37€
Двокреветна соба - ОРХИДЕА2+023€33€50€31€
Еднокреветна соба - ОРХИДЕА1+035€51€75€47€
Едноспален апартман - ОРХИДЕА2+229€39€56€37€
Двоспален апартман - ОРХИДЕА4+224€34€51€31€
Троспален апартман- ОРАХИДЕА6+224€34€51€31€

Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 10€ , дете од 6-13.99 год. – 6€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
 
  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
  • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
  • Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло плаќа + 50% од редовната цена
  • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
  • Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 75€, дете од 6-13.99 год.- 45€ (резервациите без вечера се на барање)
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130