You are currently viewing Лутраки

Лутраки

 

Лутраки е најстарата и најпознатата термална бања во Грција. Се наоѓа во северо-западниот дел на Грција е лоциран на надморска висина од 420 метри во планинскиот венец на меѓу планините Кожув и Кајмакчелан. Лутраки е мало туристичко место со околу 2000 жители се наоѓа на само 130km од граничниот премин Богородица. Местото со своите минерални лековити извори е најдалеку познато.

 

Термин: 08.12 – 10.12.2023

Студио-апартмани Alexandros e лоциран во мирно место во Лутраки со поглед на градина или планина, имаат кујна со трпезарија, фрижидер и мала печка со рингли и заедничка дневна со камин. Секоја единица вклучува ТВ и приватна бања со фен,кара во  градина, детско игралиште и бесплатен Wi-Fi интернет. Вилата поседува 1/2,1/3 и 1/4 апартман-студиа.

 

1 ден 08.12.2023  Скопје  – Лутраки

Состанок на групата во 04:00 часот пред Дрво декор заминување кон Лутраки. Пристигнување во Лутраки во пладневните часови. Одмор и слободен ден за прошетка или капење до базените со минерална вода. Факултативна вечера во ресторан. Ноќевање во апартманско сместување.

2 ден 09.12.2023  Лутраки

Заминување кон термалните води-базен. Слободно време за индивидуални активности.. Ноќевање.

3 ден 10.12.2023  Лутраки Скопје

Одјава од апартманите во 10 часот и заминување кон Воден кадешто се наоѓа водопадот Керано со прекрасен уреден парк кој нуди бројни погодности за сите гости. Заминување во попладневните часови кон Скопје.

 

Цена на аранжманот : 7.440мкд (120€)

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:        

 • Превоз со мини-автобус
 • Апартманско сместување Alexandros
 • Посета на Воден
 • Превоз до базенот еднократно, наутро одење и попладне враќање

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Патничко осигурување 3€
 • Факултативна вечера
 • Влез во бањите

 

В А Ж Н И   И Н Ф О Р М А Ц И И

 • Секој програм е креиран со посебни услови. Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
 • За секоја евентуална промена ќе бидете благовремено информирани
 • Резервација на аранжманот се прави во агенција со уплата од 30% или преку Банка
 • Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е со можносот на аконтација, а остатокот е подложен на промени.
 • Патникот го потпишува Договорот за патување и е согласен со истиот доколку има прашања нашите агенти се должни да му објаснат
 • Организаторот го задржува правото да ја намали или зголеми цената во случај на промена на возниот  и воздушниот собраќај,сместувачки капацитети или локални факултативи,такси и сл…
 • Се замолуваат патниците да ги почитуваат правилата на Хотелот, апартман, студио како и да се информираат на рецепција за било каква промена или барана нова услуга.
 • Во хотелот, апартманите, студија е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет. *Сместување на патниците е според правилата и политиката на објектите.
 • Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари.
 • Во готово – авансно *кредитни картици, вирманско плаќање плаќање од вкупната цена на аранжманот во моментот на пријавување, а остатокот најдоцна 7-дена пред  започнување на аранжманот поаѓање, зависно од видот на програмот,плакање преку синдикати и работни организации.со посебни договори.

 *Важат Општите услови на ТА Игуана травел со Лиценца-А членка на СКТМ

Leave a Reply