Копаоник

Прв ден: 30.12.2021 (четврток) Скопје -Копаоник
Состанок на групата од пред Дрво Декор во 07:30 часот. Поаѓање кон Kопаоник со попатни паузи. Пристигнување во Брзече и сместување во хотелот. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање

Втор ден: 31.12.2021 (петок)
Појадок. По појадокот заминување кон Копаоник каде ќе имате можност да уживате на прекрасните стази како и да седнете во многуте кафулиња, салаши и ресторани. Moжност за скијачите превоз со гондола на оддалеченост од 300м од хотелот – Бела река која води до Мали Караман) Во договорено време со водичот, враќање во хотел. Ручек Краток одмор. Припрема за новогодишната вечер. Свечена вечера со музика и забава според протоколи. Ноќевање

Трет ден: 01.01.2022 (сабота)                                                                                                                                    
Појадок. По појадокот, Слободни активности или можност за опционална посета на скијачките центри и уживање во убавините на Копаоник со шатл бус. Враќање во хотел. Ручек. Слободно време. Реприза на свечена вечер. Ноќевање.

Четврти ден: 02.01.2022 (недела) Копаоник – Скопје
Појадок
. По појадокот одјава од хотелот и заминување. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Во пладневните часови пристигнување во Скопје.

Цена по лице 180€
ПРОМОТИВНА цена за уплата до 20.11160

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО

 • Сместување во kopapartmani.co.rs
 • Превоз со високотуристички автобус
 • 2 полни пансиони , 1 полупансион
 • Свечена гала вечер според протоколите
 • Пратител на патување
 • Oрганизација и водство на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ НЕ  Е ВКЛУЧЕНО

 • Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
 • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 01.2022 – 5€
 • Гондола Бела река до Мали Караман 8€
 • Патничко осигурување – 5€ (Задолжително- може преку било која компанија)
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција 1€ од ден по лице

Доплати за услуги:

 • Доколку користите + ден се доплаќа 20€ / за деца е 15€ (услуга полупансион)
 • Доколку користите + ден се доплаќа 27€ / за деца е 21€ (услуга полн пансион)
 • Деца од 5 до 9 години плаќаат 110€ ги користат сите услуги

Напомена:

 • Се патува со лична карта или пасош и пцр / антиген тест за излез и влез во државата
 • За сопствен превоз се одбива 10 €
 • Задолжително носење на маски во автобус
 • Задолжително патничко осигурување

Празнични Патувања

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130