Копаоник

Aparthotel Kopaonik се наоѓа во Брзече, 16км од ски стазите на Копаоник и е директно поврзан со Гондола која се наоѓа 300м од хотелот и води од Бела Река(Брзече) до Мали караман(Копаоник) Цената на жичарата е вклучена во ски картата.
Секоја соба е опремена со брачен или два одделни кревети, wifi, фрижидер,  сопствен тоалет и кујна.
Скиите може да се чуваат во скијачницата од самиот хотел.
Појадокот и вечерата се служат во ресторанот

1 Ден Скопје- Брзече,Копаоник
Состанок на групата во 06:00 часот на Дрво Декор. Поаѓање кон Kопаоник преку Косово. Пристигнување во Брзече-Копаоник во предпладневните часови. Сместување во хотел. www.kopaapartmani.co.rs. Индивидуални активности, скијање и разновидни забави Вечера. Ноќевање.

2 Ден Брзече
Појадок.  Индивидуални активности, скијање и забави што ги нуди најубавиот туристички центар на Балканот. Вечера. Ноќевање.

3 Ден  Брзече – Скопје
Појадок. Индивидуални активности, скијање и разновидни забави. Во 15:30часот заминување за Македонија и пристигнување во вечерните часови.

ДатумЦена
14.01-16.0180€ HB
21.01-23.0180€ HB
28.01-30.0180€ HB
04.02-06.0280€ HB
11.02-13.0280€ HB
18.02-20.0280€ HB
25.02-27.0280€ HB

*За сопствен превоз се одбива 15

Во цената е вклучено:

  • 2 Ноќевања со појадок и вечера
  • Сместување во http://kopapartmani.co.rs/
  • Автобуски превоз Скопје-Брзече-Скопје
  • Скијачница за чување на опрема

Во цената не е вклучено:

  • Туристичка такса по ден на рецепција 1€ ; За деца до 15 год 0.5€  
  • Трансфер до ски терените 3€ (OW)
  • Ски карта
  • Моторна санка 1час – 60

Услови за деца
*Деца до 2 г. (во придружба на две возрасни лица) бесплатно
*Деца од 2 до 6 г. (во придружба на две возрасни лица) плаќаат 50 % од дадената цена
*Деца од 6 до 9 г.(во придружба на две возрасни лица),плаќаат 70 % од дадената цена

Користење само превоз Скопје-Копаоник-Скопје: 40€  / Еден правец 30€ /   Деца до 7год бесплатно

Се патува преку Косово со лична карта и почитување на протоколите за превоз

Празнични Патувања

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130