Интерхотел Сандански 4*

 Интерхотел 4* Сандански се наоѓа во градот Сандански, во подножјето на Пирин планина, опкружен со преубаво зеленило и одговара  на сечиј вкус.. Регионот е познат по својата клима и 80 минерални извори со температура од 42° – 81°С и различно ниво на минерализација и хемиски соединенија.

Минералните води  имаат силен ефект врз лекувањето на голем број заболувања

Линк до хотелот: https://www.interhotelsandanski.bg/

 

Денови на престојДвокреветна стандард собаДвокреветна супериор соба (2+1)
2 ноќевања на база полупансион
(од петок до недела)
159€178€
3 ноќевања на база полупансион
(од четврток до недела)
231€257€

Цени валидни за период на престој до   23.12.22

Дадените цени се по лице за 2 или 3 ноќевања на база полупансион зависно типот на соба

 

 Во дадената цена е вклучено:

  • Ноќевање со појадок и вечерa
  • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар   
  • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
  • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
  • Лежалка и пешкир покрај базените
  • Безжичен интернет во целиот хотел
  • Паркинг
  • Сеф на рецепција

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130