Врњачка Бања

 

6 март (сабота)               Скопје – Врњачка бања 

Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ во 5:00 часот. Денско патување, со кратки попатни одмори…патот води преку Врање, Ниш, Лесковац… Пристигнување и сместување во хотелот. Слободно време за индивидуален разглед на градот. Вечера. Ноќевање.

7 март (недела)               Врњачка бања – Скопје

Појадок. Напуштање на хотелот. Предлог факултативна посета на манастирот Жича. Патот продолжува кон Скопје со неколкучасовна пауза во Врање, слободно време за прошетки, шопинг, LIDL или ручек со познати српски специјалитети.

Цена на аранжманот по лице: 3.330 мкд.

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • автобуски превоз на наведената релација
  • сместување во хотел „Даница“ (www.rs/danica) на база 1 полупансион (појадок и вечера)
  • организација на аранжманот со пратител – придружник на групата за време на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • факултативна посета на манастирот Жича 5 евра
  • задолжително патничко – здравствено осирурување
  • туристичка такса 1 евро на ден по лице (плаќање на рецепција)

Напомени:

  • За реализација на аражманот е потребна бројка од 30 патници
  • За ова патување важат Општите услови за патување на СКТМ и Игуана травел

Празнични Патувања

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130