Будва

За нас една од најинтересните дестинации  –  помеѓу море и планини , уникатен бисер на Јадранот… Место каде се спојуваат културите, мистериите и митологијата …Од Кадмо до Његош, од Ловчен до Острог….
Имате 1000 причини зошто Црна Гора да е Вашата следна (новогодишна) дестинација.

 

Програма на патувањето:

4 дена / 2 ноќевања

30.12.2021 (четврток) Состанок на групата во 22:00 часот и поаѓање за Црна Гора со попатни паузи и царински формалности.

31.12.2021 (петок) Пристигнување во Црна Гора во раните утрински часови и посета на Острошки Манастир . Потоа заминување за Будва во пладневните часови.Сместување . Слободно време. Дочек на плоштад со богата музичка програма.Ноќевање.

01.01.2022 (сабота) Среќна НОВА 2022 година! Можност за факултатива до Котор, Херцег Нови и Тиват. Враќање во Будва. Ноќевање.

02.01.2022 (недела) Слободно време во Будва. Заминување од Будва со попатна посета на едно од најелитните дестинации на Будва – Св. Стефан. Враќање во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 69 евра (4.280 денари)

Цената на аранжманот вклучува :

  • 2 ноќевања во соби-апартмани 300 м од Словенска плажа 800 м од Стар град во Будва
  • Превоз со туристички автобус на дадената релација
  • Посета на Острошки Манастир
  • Туристичка такса
  • Организација и водство на групата
  • Посета на Св.Стефан

Цената на аранжманот не вклучува :

  • Факултативен излет до Котор, Херцег Нови и Тиват – со автобус 20 евра

Празнични Патувања

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130