Ангела Хотел и Спа 4*

https://hotelangella.rs

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

ПериодСменаМин.ноќи1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+11/1Апартман со 1 спална
01.12-08.12Чет/Чет270€105€85€
08.12-12.12Чет/Пон380€120€95€
12.12-17.12Пон/Саб590€135€105€
17.12-20.12Саб/Вто370€105€85€
20.12-30.12Вто/Пет5110€165€125€
30.12-03.01Пет/Вто4160€240€175€
03.01-08.01.Вто/Нед5120€180€135€
08.01-15.01Нед/Нед7120€180€135€
15.01-22.01Нед/Нед7120€180€135€
22.01-29.01Нед/Нед7110€165€125€
29.01-05.02Нед/Нед7110€165€125€
05.02-12.02Нед/Нед7110€165€125€
12.02-19.02Нед/Нед7120€180€135€
19.02-26.02Нед/Нед7110€165€125€
26.02-05.03Нед/Нед7110€165€125€
05.03-12.03Нед/Нед7100€150€115€
12.03-19.03Нед/Нед7100€150€115€
19.03-26.03Акција 7=6/90€135€105€
26.03-02.04Акција 7=6/90€135€105€

Ценовник за краток престој – резервација на барање 5 дена пред термин!

Период1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+11/1Апартман со 1 спална
08.01-15.01130€195€145€
15.01-22.01130€195€145€
22.01-29.01120€180€135€
29.01-05.02120€180€135€
05.02-12.02120€180€135€
12.02-19.02130€195€145€
19.02-26.02120€180€135€
26.02-05.03120€180€135€
05.03-12.03110€165€125€
12.03-19.03110€165€125€
19.03-26.03100€150€115€
26.03-02.04100€150€115€

Во цената е вклучено:
– Сместување на база на Појадок и Вечера послужување на оброци е по принцип шведска маса (доколку во хотелот престојуваат под 30 гости се послужуваат на база сет-мени);
– Специјален програм за Бебиња (грејач за флаша, маса за пресоблекување, корито за капење, Baby Cot) задолжителна претходна резервација;
– Неограничено користење на Спа центар ( џакузи, хамам, финска сауна, ифра сауна, kneipp;
– Неограничено користење на Фитнес центар
– Wi-Fi
– Хотелско осигурување
– Ски гардеробер

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца
-Деца до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица доколку дели легло со родител ГРАТИС во 1/2 соба
– Дете 2-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло попуст 50%
– Дете 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице попуст 50%
– Две деца 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице остварува 50% попуст во 1/2, 1/2+1 соба
– Две деца 2-12 години во присуство на 2 возрасни лица – на дополнително легло 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.
– 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло имаат 20% попуст во 1/2+1, 1/2+2 или 1/2+2 апартман
– Минимален број на лица за 1/4 соба е 3 полни суми.
– Минимален број на лиза за апартман со 1 спална е 3 полни суми.

Политика за откажување:
-40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
-80% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Услови за плаќање:
– Уплата од минимум 40% од вкупната вредност на аранжманот се уплаќа веднаш при резервација, остатокот се доплаќа 15 дена пред терминот.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=61,8 Денари.

Празнични Патувања

ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

За подетални информации можете да не контактирате WWW.IGUANA.COM.M

Е - МАИЛ

contact@iguana.com.mk

КОНТАКТ БРОЈ

02 3232-130